مدیریت امور تربیت بدنی
مدیریت امور تربیت بدنی در مقابل دانشجویان جوان و جویای علم و دانش و متخصصان آینده کشور که باید از قوای جسمانی خوبی برخوردار باشند تا بتوانند بار سنگین مسئولیت سازندگی کشور را تحمل نمایند مسئولیت های زیر را به عهده دارد:
1- ارائه دو واحد آموزش تربیت بدنی
- واحد تربیت بدنی 1 با کد 001-30 که بیشتر جنبه آمادگی جسمانی داشته و به رشد و تقویت عوامل جسمانی از قبیل قدرت، سرعت، استقامت و چابکی دانش جویان می پردازد.
- واحد تربیت بدنی 2 (برادران) با کد 002-30 شامل رشته های فوتبال، والیبال، بسکتبال و ژیمناستیک و واحد تربیت بدنی 2 (خواهران) با کد 002-30 شامل رشته های ژیمناستیک، والیبال و بسکتبال.
- کلاس های فوق در هر نیمسال تحصیلی برای برادران و خواهران تشکیل می گردد. دانشجویان محترم لازم است تربیت بدنی 1 را از نیمسال اول تا چهارم و تربیت بدنی 2 را از نیمسال دوم تا ششم بگذرانند در غیر اینصورت با مشکل آموزشی مواجه خواهند شد.
2- فعالیتهای فوق برنامه ورزشی
کلیه رشته های ورزشی شامل فوتبال، والیبال، بسکتبال، آمادگی جسمانی، تنیس روی میز، بدمینتون، کشتی، وزنه برداری، بدن سازی، شنا، اسکی، جودو، تکواندو، کاراته، دوچرخه سواری، کوهنوردی، سنگ نوردی، شطرنج، هندبال و ژیمناستیک که برنامه های آنها طی اطلاعیه های تربیت بدنی اعلام می گردد و نیز مسابقات داخلی جهت انتخاب اعضای تیم دانشگاه برگزار خواهد شد. هر سال تیم های دانشگاه در مسابقات قهرمانی دانشگاه های کشور شرکت می نمایند و تاکنون دانشجویان ما در زمینه های مختلف ورزشی موفقیت های فراوانی کسب نموده اند.